środa, 30 lipca 2014

Święcenie pojazdów z okazji święta św. Krzysztofa - Nowego pojazdu OSP Marzenin nie mogło tam zabraknąć!

Z okazji przypadającego w ubiegły piątek tj 25.07.2014r. święta Świętego Krzysztofa (patrona podróżnych, kierowców) w Kościele parafialnym pw. Św Mikołaja w Marzeninie po sobotniej mszy świętej odbyło się święcenie pojazdów, na którym nie mogło zabraknąć Naszej nowej "MASCOTTki" czyli pozyskanego niedawno przez OSP Marzenin pojazdu pożarniczego GLBA 1/25 marki Renault Mascott. 
Oto kilka pamiątkowych zdjęć.


Wierzymy, że dzięki św. Krzysztofowi Nasi kierowcy obdarzeni zostaną pewną ręką, i bystrym okiem podczas jazdy, dzięki czemu cały zastęp będzie mógł cały i zdrowy dojechać zarówno na miejsce zdarzenia jaki i szczęśliwie powrócić do bazy.


Przy okazji tego święta warto przypomnieć sobie modlitwę św. Krzysztofa niezależnie czy jest się kierowcą pojazdu pożarniczego czy prywatnego auta..


O Panie, daj mi pewną rękę, dobre oko, doskonałą uwagę, bym nie pozostawił za sobą płaczącego człowieka. Ty jesteś Dawcą życia - proszę Cię przeto, spraw bym nie stał się przyczyną śmierci tych, którym Ty dałeś życie. Zachowaj, o Panie, wszystkich którzy będą mi towarzyszyć od jakichkolwiek nieszczęść i wypadków. Naucz mnie, bym kierował pojazdem dla dobra drugich i umiał opanować pokusę przekraczania granicy bezpieczeństwa szybkości. Spraw, aby piękno tego świata, który stworzyłeś, wraz z radością Twej łaski, mogły mi towarzyszyć na wszystkich drogach moich. Amen.

3 komentarze:

  1. Fotograf chyba przespał najwazniejszy moment:)

    OdpowiedzUsuń
  2. No Hubert. Jeżeli chodzi o pisanie artykułów to widzę, że pierwsze koty za płoty. :-)

    OdpowiedzUsuń
  3. ;p ile można wysłuchiwać waszego zrzędzenia że nic nie pisze ;p;p to coś wydziergałem ;p

    OdpowiedzUsuń