niedziela, 7 września 2014

Remiza


Dziś chciałbym pokazać Wam jak wygląda nasza remiza. Budynek przy Bazarowej 1a z zewnątrz zapewne większość z Was widziała. Ale czy mieliście okazję być w środku? Prezentację podzieliłem na dwie części. W pierwszej przedstawię jak wygląda garaż a w części drugiej zobaczymy zaplecze socjalne.

Zapraszam zatem na wirtualny spacer po naszym obiekcie.Na początek boksy garażowe.Już na pierwszy rzut oka widać, że w garażu nie ma za dużo miejsca. Wytyczone stanowiska na wozy bojowe plus kilka szaf i regałów. Mimo to wszystko przyporządkowane ma swoje miejsce i nie ma mowy o bałaganie.Dysponujemy dość sporym stołem, który jest stanowiskiem do drobnych napraw sprzętu. Jest także kompresor, podłączony do układu hamulcowego auta umożliwia szybki wyjazd do akcji.Dalej widzimy szafy. W nich znajduje się praktycznie wszystko co potrzebne jest na bieżące naprawy. 

A tu już nasze Archiwum. W tej ogromnej szafie znajdują się sterty dokumentów gromadzonych praktycznie od dnia powstania naszej jednostki. Obok wisi tablica informacyjna, na której Zarząd umieszcza ważne informacje i rozporządzenia.


Tak właśnie wygląda lewa strona boksów garażowych. Powiedział bym może -  "gospodarcza."

Po prawej stronie remizy jest już bardziej "bojowo." Stoją tu dwa regały, które zresztą wykonaliśmy we własnym zakresie. Na pierwszym wiszą nasze ubrania bojowe. Każdy mundur jest na swoim miejscu przez co założenie go przed akcją zajmuje strażakowi dosłownie kilkanaście sekund.
Drugi regał to już w większości sprzęt strażacki. Węże, rozdzielacze, prądownice, worki z sorbentem itd... Na uwagę zasługuje jeszcze stojąca obok wiekowa już motopompa, która do dziś służy nam w corocznych zawodach sportowo-pożarniczych.


 
I na koniec zdjęcie całej prawej strony. 

 


 c.d.n...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz